Kiedy wybrać pieluchomajtki zamiast zwykłych pieluszek?Pieluszki są potrzebne już od urodzenia, czasem nawet do 3 roku życia czy nieco dłużej. O ile nie powinno być problemu z zakładaniem pieluszek noworodkom, to już w przypadku nawet kilkumiesięcznych maluchów, ubranie dziecka może być czasem prawdziwą udręką. Zapobiec temu można wybierając pieluchomajtki zamiast pieluch tradycyjnie zapinanych.

Pieluchomajtki dla niemowląt

Kiedy dzieci zaczynają siadać i ruszać się, zwykle jest ich wszędzie pełno. Cechują się dużą niecierpliwością i zarazem ciekawością świata. Maluchy w tym wieku trudno zatrzymać w jednym miejscu, czy chodzi o karmienie czy ubieranie. W przypadku ubierania, często to właśnie zakładanie pieluch stanowi poważny problem dla rodziców. Dzieci nie chcą już grzecznie czekać na pleckach maluchy mają wiele sposobów na uniknięcie założenia pieluchy, a najczęściej są to:

– czołganie się do góry na plecach,

– obracanie się na brzuch,

– mocne kopanie nóżkami,

– raczkowanie.

W takim przypadku idealnym rozwiązaniem jest wybór pieluchomajtek, czyli pieluch ze specjalnym ściągaczem, które nakłada się jak majtki. Natomiast kiedy taka pieluszka jest pełna, jej boki można łatwo rozerwać, by bez problemu zdjąć. Dzięki temu pieluchomajtki można zakładać nawet “w biegu”, kiedy dziecko się wierci i chce odejść. Można je nawet ubrać maluchom, trzymając dzieci na kolanach. Jest to też bardzo dobre rozwiązanie podczas wyjść z domu, kiedy często konieczne jest szybkie przewinięcie pociechy.

Jak długo można zakładać pieluchomajtki?

Pieluchomajtki będą też świetnym wyborem w przypadku dzieci, które już biegają i również nie wykazują się dużą cierpliwością. Dla takich maluchów jest to też zapowiedź noszenia tradycyjnych majtek, kiedy nauczą się załatwiać do nocnika lub toalety. Mogą więc przy okazji uczyć się też samodzielnego ubierania bielizny.

Dobrze dopasowane pieluchomajtki to również często najlepszy wybór dla dzieci w wieku poniemowlęcym, które dużo tarzają się w piasku na placu zabaw czy szaleją w ogródku. Zwykłe majtki bowiem często ześlizgują się z brzucha lub przemieszczają, a czasem nawet same się odpinają w trakcie intensywnego ruchu. Wtedy zawartość pieluchy bardzo łatwo może przecieknąć, brudząc ubrania czy nawet narażając dzieci na przeziębienie.